Ara Gündem

Hacker Ordusu Kuruluyor

‘Türk gençlerden ‘hacker ordusu’ kurulacak’ haberinin ardından Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu’na (BTK)’ya binlerce vatansever genç, ‘hacker’ olmak için başvuruda bulundu.

14 Ocak 2017 - 11:14 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.
Hacker Ordusu Kuruluyor

Son yıllarda özellikle Amerika’daki başkanlık seçimlerinde hackerlerin büyük etkisi gözle görülür bir hale gelmişti. Türkiye’de bu konuda yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak için bir yarışma düzenleme yoluna gitti. Dünyanın dört bir yanından başvurular gelirken, yeni hacker timi, 20 Ocak’ta başlayacak ve 24 saat sürecek yarışma sonucunda belirlenecek.

25 BİN VATANSEVER GENÇ BAŞVURDU

“Türk gençlerden ‘hacker ordusu’ kurulacak” haberinin ardından Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu’na (BTK) 25 bin vatansever, ‘hacker’ olmak için başvuruda bulundu. 

Bilgi ve yetenekleri sınanarak bir kısmı Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nde (USOM) istihdam edilecek hackerların yanı sıra, yeni kurulan Ulusal Siber Güvenlik Gönüllüleri Platformu ile de geriye kalanlar değerlendirmeye alınacak.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, USOM-SOME 2. İstişare Toplantısı’nda Kuvayı Milliye ruhu ile yeni göreve başlatılacak hacker timinin sınanacağı yarışmanın startını verdi. Yarışma için www.siberyildiz.com sayfasından başvurular alınmaya başlandı.

İLİŞKİLİ HABERLER

Kaynak adres : http://www.haber7.com/guncel/haber/2244355-devletin-cagrisina-genclerden-yogun-ilgi

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER